LATEST ARTICLES

Daut Haradinaj dhe Bashkëshortja e tij, Lola Haradinaj janë një çift mjaft i veçante për nga stili i veçantë i jetës së tyre. Duke qenë një person unik për çdo gjë, ajo padyshim që edhe rregullimin e shtëpisë e ka...
Njëri në politikë e tjetri në muzikë, të dy njihen mirë në profesionin e tyre shkruan RepublikaOnline.net Ilir Shaqiri u bë i njohur me muzikën e tij patriotike, ndërsa Hashim Thaçi për politikën e tij, sidomos pas luf.tës. Ilir Shaqiri ka...
Në gjykimin e 20 policëve të Zubin Potokut, të akuzuar për marrje ryshfeti, sot ka dëshmuar dëshmitari bashkëpunues, Burim Merovci. Gjatë dëshmisë së tij në Gjykatën e Prishtinës, Merovci deklaroi se gjatë punës së tij si zyrtar policor ai së...
Policia e Kosovës ka arrestuar djalin e biznesmenit famëkeq Ismet Osmanit. Gazeta Insajderi ka mësuar se Amir Osmani është 22 vjeçari i arrestuar për kanosje dhe fajde mbrëmë nga Policia e Kosovës. Këtë e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës...
Granit Xhaka është një nga futbollistët shqiptar më të mirë në historinë e Kombëtares së Zvicrës. Por, një gjë të tillë nuk po e mendojnë tifozët e ‘Helvetikëve’. Një sondazh i publikuar nga gazeta zvicerane ‘Blick.ch’, tregon se një shumicë...
Pritet që së shpejti të rikthehet “Big Brother VIP 2” dhe përgatitjet kanë nisur, sipas informatave qe qarkullojne ne rrjet so filloj ne fund te dhjetorit. Madje Arbana po mendon dhe fustanin që do veshë natën e parë dhe një...
Tifozët në Katar kanë mundur ta fotografojnë vetëm nëpër tribuna, por e përditshmja gjermani Bild bëri edhe më tepër për ikonon seksi të këtij Botëroti. Ivana Knöll 30vjeçe ka çmendur tifozët nëpër stadiume me veshjet e saj seksi që nga...
Beniada Nishani ka qenë nën tituj rozë për romancën e saj me Blert Hajdarin, ose siç është njohur gjerësisht për publikun si vëllai i Arbër Hajdarit. Ndonëse ata vetë nuk e kanë konfirmuar, të gjitha detajet tregojnë se Blerti dhe...
Afrona Dika ka qenë një personazh shumë i përfolur kohëve të fundit, e kjo per shkak te perfundimit te marteses se saj. Ajo u nda nga këngëtari i njohur, Blero, me te cilin kishte disa vite martese, përcjell ORAinfo. Mirëpo,...
Sara Hoxha, është blogerja e famshme nga Shqipëriam irëpo, për publikun e gjerë ajo u bë e njohur, që kur e zyrtarizoi lidhjen me saj me reperin e njohur, Ledri Vula. Tani çifti në fjalë janë duke jetuar ditët më...