Home Uncategorized Ky është personi që dyshohet se i dha fund jetës në Kamenicë,...

Ky është personi që dyshohet se i dha fund jetës në Kamenicë, ishte mësues në pension

Gazeta Sinjali pak më parë raportoi për një ngjarje të rëndë që ka ndodhur në fshatin Krilevë të Kamenicës, ku një person është gjetur pa she nja je.te. Sipas informacioneve të para, viktima dyshohet se i ka dhënë fund jetës së tij me një ar.më zjarri.

Sinjali mëson se viktima është Xhemajl Demolli, 67-vjeçar.

Demolli i cili ishte mësues në pension, u gjet pa shenja jete në shtëpinë e tij, teksa vde.kj en e ka konstatuar mjeku i ekipit mjekësor të Emergjencës.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe njësitë policore, të cilët kanë gjetur dhe sekuestruar ar mën e tipit kallashnikov e cila dyshohet se u përdor në rast. Nuk dihen motivet që shtynë drejt kësaj tragjedie, mirëpo janë marrë të gjitha veprimet hetimore që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Vdekje e dyshimtë’ dhe trupi i paje.të i vikti mës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Sinjali do t’iu mbajë të informuar.