Home Uncategorized U ekspozua provokuese, tifozja kroate rrezikon të dënohet me burg për shkak...

U ekspozua provokuese, tifozja kroate rrezikon të dënohet me burg për shkak të ligjeve të ashpra të Katarit

Një modele kroate në Instagram e cilësuar si fansja më seksi e Kampionatit Botëror 2022 e ka çuar patriotizmin e saj në nivele të rrezikshme, duke parakaluar rreth Katarit me një rroba banje, duke shkelur qartazi zakonet lokale.

Ish-missi i Kroacisë, Ivana Knoll, bëri shumë tifo në ndeshjen e parë të futbollit të vendit të saj në Kupën e Botës, shkruan DailyMail.

Teksa po shkonte në stadiumin “Al-Bayat” për ndeshjen kundër Marokut, bukuroshja kroate veshi një fustan me ngjyrat kuq e bardhë për të treguar patriotizmin e saj.

Knoll më pas ndau me ndjekësit një video provokuese, ku shihej duke parakaluar përgjatë një rruge ujore në Katar e veshur me bikini.

“Më shihni nesër në 17:00 [shfaqja televizive e tabloidit gjerman] Shfaqja Taff”, shkroi ajo në mbishkrimin e videos.

Postimi i saj i fundit është duke flirtuar me më shumë se thjesht tifozët e futbollit, pasi kroatja tani përballet me perspektivën shumë reale për t’u dërguar me burg nga zyrtarë të pakënaqur të Katarit.

“Vizitorët (burrat dhe gratë) pritet të tregojnë respekt për kulturën vendase duke shmangur zhveshjet e tepërta në publik”, paralajmëroi autoriteti i turizmit të Katarit përpara Kampionatit Botëror.

“Përgjithësisht rekomandohet që burrat dhe gratë të sigurojnë që shpatullat dhe gjunjët e tyre të jenë të mbuluara”, thuhet sipas rregullave.

Disa nga postimet e bukuroshes Knoll të mërkurën, madje etiketuan FIFA-n, e cila ka përsëritur në mënyrë të vazhdueshme rregullat strikte të Katarit në lidhje me veshjet.

Ndërsa veshja e parë e tifozes kroate vuri në pah dekoltenë e konsiderueshme, të paktën mbulonte pjesën më të madhe të trupit të saj – duke qenë se ishte fustan.

Modelja kroate madje është kritikuar edhe nga shumë vendas katarianë, të cilët nuk i kursyen komentet negative për të.

“Alo Policia e Katarit”, komentoi një fans në videon e saj.