Home Uncategorized Gruaja që u vra nga burri sot (FOTO)

Gruaja që u vra nga burri sot (FOTO)

Në orët e hershme të mëngjesit, I.G, 71 vjeçar është personi i cili ka vra.rë gruan e tij, 63 vjeçare në Prishtinë.

Rastin për Insajderin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Dërgohet në mbajtje një person i dyshuar për vra.sje të rëndë. Sot rreth orës 04:40 kemi pranuar informatën për një trup të pa je.të në një shtëpi në rrugën “Mark Isaku” në Prishtinë.

Bazuar në hetimin preliminar si dhe ekzaminimin e vendit të ngjarjes me urdhër të prokurorit të shtetit, rasti është cilësuar vrasje e rëndë. Lidhur me rastin është vetëdorzuar një person i dyshuar: I. G, mashkull 70 vjeç.

Personi i dyshuar me urdhër të prokurorit të shtetit, është intervistuar dhe i njëjti është dërguar në qendrën e ndalimit, ndërkohë që trupi i paje.të i viktimës, femër 63 vjeç, është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion”, tha Borovc

Insajderi mëson nga burime të sigurta se viktima është Sadije Godeni