Home Uncategorized Përdhunimi i 71 vjeçares në Skenderaj, dalin detaje shokuese

Përdhunimi i 71 vjeçares në Skenderaj, dalin detaje shokuese

Një grua 71-vjeçare dyshohet se është dhunuar nga një person i moshës së re, në komunën e Skenderaj.

Rasti ka ndodhur me 4 nëntor dhe i dyshuari është ende i panjohur. Raportohet se i dyshuari është një 25 vjeçar.

Kështu beri te ditur për Gazetën Insajderi, zëdhënës në Prokurorinë Themelore të Mitrovicës, Valon Preteni.

“Rastit të cilin ju i referoheni dyshohet se ka ndodhur në komunën e Skenderajt. Viktima është e moshës rreth 71 vjeçare, ndërkaq i dyshuari për këtë rast tani për tani është i panjohur, dyshohet se është i moshës së re. Jemi në trajtim të rastit, dhe për shkak të hetimeve nuk mund të japim më shumë detaje”, tha Preteni.

Ky rast është raportuar në 24-orësh edhe policia, ku thuhet se viktima është dërguar për ekzaminim mjekësor.

“DHUNIM/Skenderaj 04.11.2022 – 14:30. Me 06.11.2022 është raportuar se viktima femër kosovare është dhunuar nga një i dyshuar mashkull i panjohur. Me 07.11.2022 viktima është dërguar në ekzaminim mjekësor”, thuhet në raportin e PK-së.