Home Uncategorized Konjufca për Kurtin: VV-ja arriti këtu pasi gjithmonë pati një drejtues të...

Konjufca për Kurtin: VV-ja arriti këtu pasi gjithmonë pati një drejtues të pathyeshëm, vizionar e shumë të përgatitur

Kryeparlamentari Glauk Konjufca në prag të zgjedhjeve për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje pati një dedikim për kreytarin e deritanishëm dhe kandidatin e vetëm, Albin Kurti.

Konjufca thotë se Lëvizja Vetëvendosje arriti këtu ku është pasi gjithmonë pati një kryetar të pathyeshëm, vizionar e shumë të përgatitur dhe të dashur për popullin, njofton Klankosova.tv.

“Rrugëtimi ynë nuk është i gjatë, por aktivitetet e bënë rrugën tonë të gjatë dhe aspak të lehtë. Sakrifica ka qenë themeli i këtij rrugëtimi tonë të përbashkët. Vetëvendosja e mëshiron sinqerisht interesin e qytetarëve tanë, ne dolëm të parët në zgjedhjet e vitit të kaluar pasi na besoi populli si të drejtë, të pakorruptuar dhe të panënshtrueshëm”.

“Ne arritëm këtu ku jemi edhe falë një fakti që ne patëm një drejtues të pathyeshëm, vizionar, shumë të përgatitur dhe i vendosur për të mirën e popullit, e ky është Albin Kurti”.

Madje, Konjufca thotë se Kurti nuk do të udhëheqë i vetëm, por me të gjithë.

“Gjatë burgosjes ishte shembull i qëndresës dhe gjithmonë ishte i gatshëm që të jepte edhe jetën në ato rrethana dhe pas themelimit të LVV-së dhe aktiviteteve tona ai ishte i pari i gatshëm për sakrificë dhe i pari që arrestohej. Por, të jeni të bindur se Kurti nuk qeverisë i vetëm, por bashkë me të gjithë”, tha Konjufca.