Home Uncategorized Ekskluzive: Ky është 42-vjeçari i dyshuar për dhun.imin e 18-vjeçares në Ferizaj,...

Ekskluzive: Ky është 42-vjeçari i dyshuar për dhun.imin e 18-vjeçares në Ferizaj, ka të kaluar kriminale

Gazeta Sinjali raportoi sot për një rast të tmer.rshëm të dhu.nimit të një 18-vjeçareje në Ferizaj, e cila përveç që u keqtrajtua se.ksu.a.lisht, edhe u detyrua të punojë në një lokal në Fushë Kosovë. Tmerri që ajo ka përjetuar dyshohet se nisën që kur u martua para tri vitesh, por s’u lejua të ndahej. Jeta e saj ndryshoi para rreth një viti, kur vajza u njoftua me tashmë të dyshuarin për dhun.imin e saj.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se bëhet fjalë për Florim Elshanin, 42-vjeçar, i cili tashmë ka përfunduar në prangat e Policisë dhe ndodhet nën masën e ndalimit policor.

Arrestimin dhe ndalimin e tij e ka konfirmuar edhe Shukri Jashari nga Prokuroria Themelore në Ferizaj.

Jashari bëri të ditur se së shpejti pritet të bëhet kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit.