Home Uncategorized A janë këto femrat më të bukura shqiptare?

A janë këto femrat më të bukura shqiptare?

Këto femra e nderojnë rracën tonë, të bukura, mbreslënëse dhe të pa rrezistueshme për to vitet janë vetëm numra.

Adelina Ismaili- Është ikonë e bukurisë, sharmit dhe energjisë positive.

Një pamje që përherë ka impresionuar, bukuria e saj ka magjepsur publikun shqiptar për vite ne rradhë përtej hireve, Adelina Ismaili është edhe një femër me karakter të fortë.

Leonora Jakupi- Leonora është personfikimi me i mirë i të bukurës.

Që në dalejt e para në skenë bëri që sytë të kthehen kah ajo, ndër të vetmet që nuk I është dashur të bëjnë operacione plastike për ta perfeksionuar pamjen e jashtme dhe, jo më kotë I thonë: E bukura Leonorë.

Eli Fara- Vajza korçare nuk u bë aq e njohur dhe e dashur vetëm për shkak të zërit të saj.

“Fajet” për gjithë popullaritetin që e gëzon i ka edhe pamja e jashtme, një esmere e pa rrezistueshme që i ka dhënë e i jep kaq sharmë skenës sonë muzikore.

Elvana Gjata – Një fytyrë tipike mesdhetare, një shikim që të huton.

Elvana Gjata është nga ato femra që asnjëherë nuk bëhen bajat, Elvana, sinonimi i të sukseshmes e të bukurës, është ëndërra e çdo mashkulli.

Adrola Dushi – Disa herë është cilësuar si femra më e bukur shqiptare, kjo për shkak të tipareve unike që posedon.

Është modele tejet e famshme, që tashmë po punon në Amerikë, Adrola është nënë, por tiparet e saj janë sit ë një vajze adoloshente, thjeshtë e mrekullueshme.

Dafina Zeqiri – Pos talentit për këngën, Zoti I ka falur edhe sharmin, bukurinë dhe elegancen që bije në sy gjithmonë.


Është gjykuar për operacione plastike, por përtej kësaj, mbetet një nga fytyrat më të bukura femërore.

Marina Vjollca – Bjondja e nxehtë e ekranit ka ngjitur shkallët e suksesit falë pamjes së saj atraktive.

Nga velinë u bë prezantuese dhe sot gëzon shumë vëmendje publike, eshtë gruaja e Getoar Selimit, I cili është eskpert në përzgjedhjen e të bukurës.

Agnesa Vuthaj – Është shqiptarja me më së shumti tituj bukurie.

U shpall “Miss Peja”, “Miss Kosova”, “Miss Albania” dhe prezantoj Kosovën e Shqipërinë në shumë kompeticione bukurie.

Kudo u vlerësua lartë për pamjen e jashtme, nuk i mungon as intelegjenca, pasi ka arritur t’ja dal në shumë fusha, madje edhe në biznes./Kosovarja/