Home Uncategorized Hakohet faqja e OKB-së, publikohet flamuri i Kosovës

Hakohet faqja e OKB-së, publikohet flamuri i Kosovës

Grupi i decentralizuar haktivist ndërkombëtar Anonymous kanë hakuar faqen e internetit të Kombeve të Bashkuara, ku postoi disa flamuj ndër të cilës ishte edhe ai i Kosovës.

Nga ky hakim u publikua edhe flamuri i Tajvanit, Ukrainës dhe Bjellorusisë, shkruan Taiwannews, transmeton Klankosova.tv.

Gjithashtu u publikua një fotografi e Yuri Gagarin, i cili është paraqitur si palaqo.

Ndryshe, Anonymous ka ruajtur versionet e arkivuara të flamujve të këtyre vendeve.