Home Uncategorized Një raketë e madhe kineze po bie në Tokë dhe askush nuk...

Një raketë e madhe kineze po bie në Tokë dhe askush nuk e di se ku do të godasë

Kjo është hera e tretë në po aq vite që Kina lejon një zbritje të pakontrolluar të një rakete pas një lëshimi, raporton Indepedent, transmeton Gazeta Sinjali.

Një raketë kineze po bie në Tokë në një rënie të pakontrolluar raportojnë mediat e huaja, ndërsa shkencëtarët nuk kanë parashikuar se ku do të ulet për të rënë diku në Tokë.

Skena e raketës 21 tonëshe thuhet se u la si pjesë e modulit të stacionit hapësinor Wentian, i cili u nis të dielën dhe u ankorua në mënyrë të sigurt me stacionin hapësinor Tiangong.