Home Uncategorized Dua Lipa e pagoi reperin DaBaby 340 mijë euro për bashkëpunimin në...

Dua Lipa e pagoi reperin DaBaby 340 mijë euro për bashkëpunimin në këngën “Levitating”

Deklaratat e neveritshme të reperit DaBaby për pacientët me HIV i kushtuan shumë te bashkëpunëtorja e tij e famshme Dua Lipa, por sipas një prej artistëve të tij të label-it ‘Billion Dollar Baby’, ai ende u largua me një qindarkë të bukur.

Stunna 4 Vegas zbuloi – të paktën sipas tij – se DaBaby mori 350,000 dollarë (340,000 euro) vitin e kaluar për paraqitjen në këngën “Levitating (Remix”) të artistes me origjinë shqiptare.

Në intervistën e tij në VladTV, Stunna vazhdoi të garantonte për reperin DaBaby, duke thënë se ai ishte në gjendje të mirë me të gjithë fansat dhe fondet e tij, shkruan TMZ.

Gjatë periudhës së bojkotimit të reperit DaBaby për shkak të deklaratave të tij famëkeqe rreth komunitetit LGBT+ dhe pacientëve me HIV, ai thotë se fluksi i parave dhe makinave të DaBabyt nuk u ndal.

Kujtojmë që pas deklaratave skandaloze që DaBaby bëri vjet në një nga koncertet e tij, ai hoqi dorë nga një bashkëpunim me Lil Wayne që e ktheu atë në tabelën e Billboard.

Kënga arriti kulmin në vendin e dytë. Por atij përfundimisht u largua nga listat e Billboard, pasi reagimi i tij famëkeq në festivalin Rolling Loud korrikun e vitit të kaluar, mori dhenë.