Home Uncategorized Kush është Rima Edbouche, gruaja e futbollistit Ousmane Dembele?

Kush është Rima Edbouche, gruaja e futbollistit Ousmane Dembele?

Ousmane Dembele është i martuar me një zonjë marokene të quajtur, Rima Edbouche.

Çifti kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë në vitin 2021.

Bashkëshorti i saj, Ousmane Dembele (lindur më 15 maj 1997) është një futbollist profesionist francez, i cili luan si sulmues për Barcelonën dhe për kombëtaren e Francës.

Cila është kombësia e Rima Edbouche?

Rima është një italiane, por që është rritur në Francë.

Sa vjeç është Rima Edbouche?

Gruaja e Ousmane Dembele ka lindur në Castelfranco Veneto, në Italinë verilindore. Ajo është 23-vjeçe dhe ka lindur në vitin 1999.


Rima është aktive edhe në TikTok

Partnerja e yllit të FC Barcelona është e njohur edhe në TikTok. Ajo numëron ndjekës e shpërndan video të shumta.

Vlera neto e Rimas

E panjohur. Megjithatë, bashkëshorti i saj vlerësohet të ketë një vlerë prej 15 milionë dollarësh apo mbi 14 milionë euro.