Home Uncategorized I zhduket vajza 12-vjeçare që pesë herë, nëna nga Vitia thotë se...

I zhduket vajza 12-vjeçare që pesë herë, nëna nga Vitia thotë se ia dro.guan

Një 12-vjeçare nga qyteti i Vitisë tash e gjashtë ditë është larguar nga shtëpia e saj. Familjarët e saj ende nuk kanë ndonjë informacion për vendndodhjen e të bijës.

Nëna e A.I. tha se vajza është larguar nga shtëpia për të pestën herë dhe që gjatë bisedës me të bijën ajo i kishte thënë se disa persona i kishin dhënë për të pirë lëndë narkotike.

Andaj 6 muaj më parë për këtë rast sipas policisë dy persona kanë qëndruar në paraburgim pasi të njëjtit dyshohet të kenë pasur kontakt me të miturën dhe që të njëjtit janë në procedurë gjyqësore.

Ndërsa të premten familjarëve iu erdhi një mesazh nga numri i bijës duke iu thënë se ajo gjendet në spital.

Për largimin e fundit nga shtëpia të 12-vjeçares u njoftuan edhe organet e rendit të premten dhe që të njëjtit tani po merren me hetime.