Home Uncategorized Flet ish-kunati i Shakirës, zbulon arsyen e vërtetë të ndarjes së saj...

Flet ish-kunati i Shakirës, zbulon arsyen e vërtetë të ndarjes së saj me Pique

Vazhdojnë spekulimet rreth ndarjes së Shakirës dhe Gerard Piqué.

Roberto Garcia, ish-i dashuri i një prej motrave të Shakirës, tha për median spanjolle “EsDiario” se problemet mes çiftit filluan për para.

Garcia tha se Gerardi i kërkoi nënës së fëmijëve të tij një kredi në mënyrë që ai të mund ta investonte atë në biznese të tjera, megjithatë, këngëtarja refuzoi të huazonte paratë, sepse prindërit e saj i sugjeruan që ajo të mos e bënte këtë.

“Sipas asaj që më ka thënë një person shumë i afërt i tyre, mes të dyve ka pasur një problem ekonomik, supozohet se Pique do t’i kishte kërkuar Shakirës para për një çështje investimi dhe familja e këngëtares nuk ka pranuar t’ia japë, ata nuk i përziejnë paratë e tyre dhe e mbajnë ekonominë familjare në 50perqind,” tha Roberto Garcia.

Roberto pohon gjithashtu se këngëtarja nuk ka pasur kurrë synime të martohej “Shakira u fiksua pas Pique sepse i pëlqente që ai të ishte babai i fëmijëve të saj, ajo e dinte se nuk do të martohej kurrë me të”, shtoi ai.

Edhe pse dyshja nuk u martuan kurrë, Shakira dhe Piqué mund t’i sjellin mosmarrëveshjet e tyre para gjykatës për të vendosur të drejtat e tyre mes dy djemve, Milan dhe Sasha.