Home Uncategorized Ma hajr ish kanë me vizitu Preshevën se at që se din...

Ma hajr ish kanë me vizitu Preshevën se at që se din prej nga jeni: Gold AG reagon ndaj kryeministrit Rama dhe Abazovic që vizituan Kievin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama njoftoi para dy ditësh, 14 qershor, se është nisur drejt Ukrainës së bashku me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq me ftesë të Presidentit ukrainas Volodymyr Zelenskyy.

Më pas edhe presidenti ukrainas ka publikuar momente nga takimi me dyshen duke thën se Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut mbështesin ofrimin e Ukrainës statusin e vendit kandidat për anëtarësim në BE.

Pas kësaj vizite së fundi ka reaguar artisti Arian Agushi i njohur me nofkën Gold AG.

Ai ka postuar një status në Instagram ku ka reaguar publikisht për vizitën e kryeministrave shqiptarë duke u shprehur jo mirë pasi është një vend që nuk e njeh Kosovën si shtet.

“Kryeministra t’dashun, ma hajr e ma mar ish kon me vizitu Preshevën se at’që se din prej kahit jeni”, ka qenë shkrimi i këngëtarit i icli më pas ka postuar edhe një imazh nga falja e namazit në gjamin e Preshevës.