Home Uncategorized Çifti që u aksidentua në rrugë, u bënë prindër pas 20 vitesh...

Çifti që u aksidentua në rrugë, u bënë prindër pas 20 vitesh me vogëlushen

Gazetarja e Top Channel, Dorjana Bezat mëson se 48-vjeçari Arjan Konomi dhe bashkëshortja e tij, Vilma Konomi, ishin bërë prindër pas 20 vitesh lidhjeje.

Gjatë aksidentit ata kishin në duar edhe karrocën me foshnjën e tyre 3 muajshe.

Me profesion, Arjani është drejtor arsimi në Ministrinë e Arsimit, ndërsa Vilma është mjeke pediatre në Kombinat.
Për fat të mirë, foshnja ka dalë nga spitali, ndërsa prindërit janë ende të shtruar.

Burri ka thyerje të legenit dhe fraktura të tjera, ndërsa gruaja kishte hem,ora .gji të brendshme dhe ndodhe në gjendje stabël në pavion.

Ata u shtruan ditën e djeshme në Spit,alin e Traumës, pas aksidentit të shkak tuar nga 39-vjeçari Ajas Sulejmeni, i cili pa respektuar sinjalistikën, i përplasi në vijat e bardhja në rrugën e Kavajë.

Pas ak.sid ,entit, ai u largua me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, por u kap pak orë më vonë. Pas testit të kryer, ai rezultoi nën efektin e dr.og ës.