Home Uncategorized Arben Ahmeti e “godet” Albin Kurtin: Për popullaritet dhe llajka po hyn...

Arben Ahmeti e “godet” Albin Kurtin: Për popullaritet dhe llajka po hyn në konflikt me krejt botën

Gazetari Arben Ahmeti, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti duke thënë se po e fut vendin në konflikt me qëllim që të rrit popullaritetin e pëlqimet ndaj tij, shkruan Gazeta Metro.

Ahmeti, përmes një postimi në Facebook tha se nesër mbetet që në kuvend ‘’të nxjerrin sharkiat, qifteliat dhe lahutat e t’i tregojnë popullit se si po pavarësohen nga Amerika imperaliste’’.

Tutje Ahmeti tha se Qeveria Kurti janë disa të padijshëm që po mashtrojnë popullin për të fshehur paaftësinë.

‘’ Neser ne kuvend nxjerrni sharkiat, qifteliat edhe lahutat, pozite e opozite, porositeni edhe naj cope mishi e tregoni popullit qysh po pavaresohemi nga Amerika imperialiste.

Ama ta dini, qe nuk jeni patriota. Jeni veq disa te padijshem qe po e mashtroni popullin per ta fshehur paaftesine tuaj

Sepse ne administraten Biden nuk ka dy rruge. Kur nuk je me Ameriken je me Rusine’’, shkroi Ahmeti.

Postimi i plotë:

”Papjekuri eshte me e fut vendin ne konflikt me krejt boten me qellim qe te rritet popullariteti edhe llajkat.

Neser ne kuvend nxjerrni sharkiat, qifteliat edhe lahutat, pozite e opozite, porositeni edhe naj cope mishi e tregoni popullit qysh po pavaresohemi nga Amerika imperialiste.

Ama ta dini, qe nuk jeni patriota. Jeni veq disa te padijshem qe po e mashtroni popullin per ta fshehur paaftesine tuaj.

Sepse ne administraten Biden nuk ka dy rruge. Kur nuk je me Ameriken je me Rusine.

Vizitat e takimet me diplomate pertej ambasadorit u’a kane ndale moti. Tash veq letra po merrni prej andej atlantikut. Nje dite u’a ndalin edhe ato. Pastaj ne knaqemi me patriotizmin tuaj. Kemi me ju kendu ne sharki e qifteli.”

Kujtojmë se Kurti sot pas takimit me përfaqësuesit e shteteve të QUINT’it ka thënë se do thërrasin seancë të jashtëzakonshme nesër për ta votuar mbajtjen e këtij referendum.