Home Uncategorized Ish-ushtari gjerman i UÇK-së – Kurtit: Pyeti amerikanët nëse pajisjet e sofistikuara...

Ish-ushtari gjerman i UÇK-së – Kurtit: Pyeti amerikanët nëse pajisjet e sofistikuara e zëvendësojnë ushtarin e zotë

Ish-ushtari gjerman i UÇK-së, Roland Bartetzko, i është përgjigjur kryeministrit, Albin Kurti, i cili tha sot se pajisjet e sofistikuara s’mund ta zëvendësojnë vrullin dhe fuqinë e ushtarakut të zotë.

Sipas Bartetzko, në fakt, këto pajisje mund ta zëvendësojnë forcën e ushtarit, shkruan Gazeta Sinjali. Andaj, ai e ka rekomanduar kryeministrin Kurti që për këtë çështje të pyes amerikanët.

“Në fakt, munden dhe mund ta bëjnë këtë gjatë gjithnjë. Thjesht pyesni amerikanët për këtë”, ka shkruar Bartetzko, duke komentuar deklaratën e Kurtit./GazetaSinjali/