Home Uncategorized LAJMI I FUNDIT: Vdes nëna e Kadri Veselit

LAJMI I FUNDIT: Vdes nëna e Kadri Veselit

Sot ka vdekur në moshën 93-vjeçare, nëna e ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, Ajshe Veseli.

Lajmi është bërë i ditur nga një familjar i Veselit.

Ndërkohë, ajo do të varroset sot në fshatin Broboniq të Mitrovicës.

Njoftimi i plotë:

Të dashur familjarë e miq,

Me pikëllim të thellë, ju njoftojmë se sot, në moshën 93 vjeçare, ndërroi jetë nëna, gjyshja jonë Ajshe Veseli.

Varrimi bëhet sot, në orën 14:30, në Broboniq të Mitrovicës.

Falënderojmë të gjithë qytetarët për ngushëllimet dhe ndarjen e dhimbjes me ne!

Familja Veseli.