Home Uncategorized Mësohet motivi i vrasjes së gruas nga burri në Skenderaj

Mësohet motivi i vrasjes së gruas nga burri në Skenderaj

Një 51-vjeçar me inicialet S.Q., dyshohet se ka qëll.uar për vde kjen gruan e tij 48-vjeçare me inicialet L.Q., në fshatin Llaushë të Skenderajt.

Gazeta Insajderi mëson se 51 vjeçari quhet Skender Qerimi dhe se deri tek vr.as ja dyshohet se ka ardhur si pasoje e tradh tisë.

Këto burimi kanë thënë se Qerimi kishte qenë i nda rë me gruan por më pas ishte bërë bashkë përsëri për shkak të fëmijëve.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës duke e cilësuar si “Vr.as je e rëndë”.

Sipas Policisë, rreth orës 13:40, 51-vjeçari i cili u arrestuar nga Policia dyshohet se e ka plag.osur gruan e tij, e cila është dërguar me urgjencë në Spitalin e Mitrovicës, ku ka ndërruar jetë.

“Nga hetimet fillestare nga vendi i ngjarjes bëhet e ditur se personi i dyshuar ka shtënë me ar.më zja rri në drejtim të vik.timës (gruas së tij) L.Q., 48 vjeçare,

e cila kishte pësuar lënd ime të rënda, të njëjtën me urgjencë e kanë dërguar në spitalin rajonal në Mitrovicë. Ndërkohë nga autoritetet spitalore është raportuar se vikt ima si pasojë e plagëve kishte vd.eku r”, thuhet në njoftimin e Policisë.