Home Uncategorized 108 raste të reja: Ministria e Shëndetësisë tregon arsye pse kishte kaq...

108 raste të reja: Ministria e Shëndetësisë tregon arsye pse kishte kaq shumë

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë një sqarim shtesë pas numrit të madh të rasteve që u raportua në 24 orët e fundit, shkruan Gazeta Metro.

108 raste u tha në raport se janë shënuar në këto 24 orë dhe për këtë MSH doli me një sqarim.

Në këtë sqarim tha se këto raste janë të akumuluara për 3 ditë nga një laborator privat.

Ndërsa për 24 orë janë shënuar vetëm 39 raste të reja.

Informata e plotë:

Ju informojmë, se në kuadër të rasteve të raportuara sot, ka raste të akumuluara për 3 ditë nga laboratori Olive. Gjithsej janë 1,006 testime dhe 39 raste SARS CoV-2 pozitiv të raportuara me vonesë. Kjo ka ndikuar në rritjen e numrit të rasteve të raportuara sot./gazetametro.net