Home Uncategorized Flasin familjarët e mërgimtarit nga Gjakova që dyshohet se vrau dy djemtë...

Flasin familjarët e mërgimtarit nga Gjakova që dyshohet se vrau dy djemtë e tij në Gjermani e më pas veten

F.R nga Gjakova dyshohet se ka vrarë dy fëmijët e tij të moshës 13 dhe 11 vjeç duke vrarë më vrarë më pas veten.

Por para se të kryente këtë akt, ai ka qëlluar me armë zjarri edhe bashkëshorten e tij 38 vjeçare, e cila sipas mediave gjermane është në gjendje të rëndë.

Familjarët e tyre në Poroshec të Gjakovës thonë se kanë mbetur të tronditur nga ky rast

“Kurrë probleme nuk kanë pasë deri më tani, kurrë far problemi nuk kanë pasë, taksiratë ka ndodh”, ka thënë një nga familjarët e tij.

Rastin në polici, sipas mediave gjermane e kanë raportuar fqinjët e familjes kosovare.