Home Uncategorized “Ndaq gjuni me plumba” – Reagon Ganimete Musliu, kështu i përgjigjet Faton...

“Ndaq gjuni me plumba” – Reagon Ganimete Musliu, kështu i përgjigjet Faton Pecit

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka folur sërish për konfliktin e sotëm në Kuvend me ministrin e Bujqësisë, Faton Peci, ku pas një debati të ashpër në Komision, këtë të fundit e gjuajti me ujë.

Musliu ka thënë se ka përdorur një mjet demokratik për protestë, për siç thotë ajo “t’ia ndalur shpifjet ministrit”.

“Unë kam përdorë një mjet demokratik proteste sot. Në momentin që kryetarja e Komisionit nuk mundi ta ndalojë ministrin, atëherë unë përdora mjete demokratike për shpifjet dhe akuzat ndaj meje”, ka thënë Musliu.

Musliu i është përgjigjur Pecit edhe për deklaratën që ky dha pas incidentit