Home Uncategorized E rëndë: Ky është i riu që u gjet i vdekur në...

E rëndë: Ky është i riu që u gjet i vdekur në shtëpinë e djegur në Deçan

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në fshatin Lloqan të Deçanit, ku një i ri është dje gur brenda shtëpisë në të cilën ndodhej.

Për vde kjen e të riut ka njoftuar edhe kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj.

Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës dhe ka dhënë detaje.


“Sot me datë 17.12.2021, rreth orës 06:35, Policia është i formuar se në fshatin Lloqan-Deçan, një shtëpi është duke u djegur, me të marrë informatën Policia dhe zjarrfikësit kanë dalë në vend ngjarje, dhe gjatë intervenimit nga zjarrfikësit është vërejtur se një person është brenda i djegur (karbonizuar), vdekja e viktimës është konstatuar nga ekipi mjekësor.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet kompetente dhe Prokurori i shtetit, me urdhër të Prokurorit trupi i pajetë dërgohet ne institutin e mjekësisë ligjore ne Prishtinë (IML) për obduksion dhe rasti cilësohet si “Hetim i vdekjes”“.