Home Uncategorized 16-vjeçarja shtatzënë dërgohet në QKUK për të lindur

16-vjeçarja shtatzënë dërgohet në QKUK për të lindur

Një vajzë e mitur është dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për të lindur, shkruan Gazeta Sinjali.

Burimet e Sinjalit brenda QKUK-së kanë njoftuar se ajo është pranuar në Klinikën e Gjinekologjisë dhe është në muajin e tetë.

Ende nuk dihet nëse Policia është njoftuar për këtë rast.

Ky nuk është rasti i parë që një e mitur shtrihet në Klinikën e Gjinekologji për të lindur.