Home Uncategorized Tifozët paralajmërojnë me një pankartë Interin rreth shitjes së Lukakut

Tifozët paralajmërojnë me një pankartë Interin rreth shitjes së Lukakut

Me raportimet se Romelu Lukaku është vendosur për një transferim prej 130 milionë eurosh te Chelsea, tifozët e Interit u dërguan një mesazh pronarëve të klubit.

Ishte e ditur se Suning po kalonte vështirësi financiare dhe kishte nevojë për më shumë shitje pas transferimit të Achraf Hakimi në Paris Saint-Germain.

Sidoqoftë, ata ishin zotuar se nuk do të bënin asnjë transferim të madh, kështu që humbja e golashënuesit të tyre më të mirë nga dy sezonet e fundit dhe ndoshta lojtari më përfaqësues gjatë garës me Scudetto konsiderohet krejtësisht e papranueshme.

Ultrasit e Interi që përfaqësojnë Curva Nord vendosën një banderolë të madhe jashtë selisë së klubit në Milano këtë pasdite.