Home Uncategorized Zaimina lë muzikën dhe punësohet në ujësjellës

Zaimina lë muzikën dhe punësohet në ujësjellës

Këngëtarja e njohur shqiptare, Zajmina Vasjari si duket profesionin e saj të ri sapo e ka filluar.

Sipas një dokumenti të publikuar në rrjete sociale është identifikuar se Zaimina Vasjari është emëruar specialiste pranë Ujësjellësit të Durrësit, në zonën e Shijakut, shkruan “Kosovarja”.

Si duket Bukuroshja e ka lënë muzikën dhe tanimë ashtu siq thuhet në dokument do të jetë “Punonjëse e kategorisë së Parë”, derisa mund të shihet se vendimi mban firmën e drejtorit të Ujësjellësit, Spartak Kovaçi.

Kujtomë se, Zaimina ka kohë që nuk ka qenë aktive me projekte muzikore duke iu përkushtuar familjes.