Home Uncategorized A e dini që ish “Miss Kosova” Drenusha Latifi nuk e ka...

A e dini që ish “Miss Kosova” Drenusha Latifi nuk e ka burrin shqiptarë?

Drenusha Latifi është një nga modelet e para në Kosovë, e cila lavdërohej mjaftë për pamjen e saj dhe trupin me linja perfekte.

Drenusha, morri pjesë edhe në konkursin “Miss Kosova”, te cilin e fitoj.

Kurora e miss-it i hapi shumë rrugë prishtinases së bukur, që me të shpejtë u bë një nga femrat më të përfolura.

Drenusha Latifi është ndër të parat bukuroshe shqiptare që shkuan në Amerikë në studion e Fadil Berishes për tu fotografiar, e kështu për të pasur një eksperiencë krejt të veçantë e të pa harruar.
Drenushes i priu fati edhe në jetën private, pasi u martua dhe është bashkëshorte e nënë e lumtur e dy fëmijëve.

Ajo, bashkë me të shoqin e saj që është i kombësisë turke dhe fëmijër, jetojnë në Suedi./Kosovarja/