Home Uncategorized Këta janë emrat e estradës që nuk i anuluan koncertet në Ditën...

Këta janë emrat e estradës që nuk i anuluan koncertet në Ditën e Zisë për viktimat e tragjedisë në Kroaci

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, dje shpalli ditë zie në shenjë respekti për viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci.

Ndërsa, si shenjë respekti për mërgimtarët e vdekur disa emra të estradës nuk e kanë respektuar rëndësinë e veçantë të kësaj dite, përkundër disa të tjerëve që janë solidarizuar dhe i anuluan koncertet.

Rina, Tayna, Melinda, Elvana, Gjiko, Capital T, janë disa prej artistëve të cilët mbrëmë kanë anuluar koncertet që ishte e paraparë ti mbanin.

Ndërkohë që, Ledri, Lumi, Dj Regard, Don Xhon, Dafina Zeqiri dhe Azet janë disa prej atyre që performuan në klube të ndryshme.

Kujtojmë se në aksidentin e mëngjesit së dieles të autobusit me targa kosovare i cili ishte duke udhëtuar drejt Kosovës me mërgimtarë nga Gjermania, humbën jetën 10 persona, u lënduan 45, ndërsa 15 prej tyre ishin me lëndime të rënda.