Home Uncategorized 8 vite pagë në ministri dhe 65 udhëtime – Vjen reagimi i...

8 vite pagë në ministri dhe 65 udhëtime – Vjen reagimi i këngëtares Eli Fara

Ditëve të fundit në media ka qarkulluar lajmi se Eli Fara ka mbajtur për 8 vite postin e drejtoreshes në administratë dhe madje ka udhëtuar jashtë shtetit shumë herë së bashku me Fatmir Mediun.

Tani ajo ka vendosur të tregojë versionin e saj nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Postimi i plotë:

Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!

Ndjej neveri te pa fund per njerezit qe ab.uzojne me jeten e te tjereve duke shpifur pafytyresisht!!!

Ndjej detyrim moral te sqaroj opinionin publik mbi lajmet e rreme nga disa portale keto dite!

Nuk di te kem mashtruar apo vjedhur askend kurre ne jeten time!

Kam punuar fort dhe jam krenare per rrugen qe kam nd.jekur per te perballuar çdo gje me djersen time, jam krenare per edukaten qe me kane dhene prinderit e mi te mrekullueshem larg te keqiave, mashtrimeve, vjedhjeve!

Deri tani nuk e kam besuar se ne bote ka njerez kaq te ligj, te paskrupullt dhe ab.uzive!

Perse i ka sjelle zoti ne kete bote?

Duke shkruar tani po shoh babain tim 88 vjeçar duke shkulur barishtet e keqia ne oborr, si mendoni do shpetoje nga ato?

Zoti e befte mire per te gjithe ne!

Nuk kam firmosur kurre ne asnje bordero si drejtoreshe!!!

Nuk di te kem marre ndonjehere rroge si drejtoreshe!!!!

Nuk di te kem udhetuar ndonjehere si drejtoreshe!!!

Kam udhetuar vetem per koncerte dhe nuk kam pasur nevoje per shoqerues!

Kjo eshte e verteta!

Thone qe ne ditet me te veshtira njeh ata qe te duan por edhe ata qe mezi presin te marrin gurin e pare e te te g.odasin.

Per keta te fundit nuk dua te flas me shume, disa prej tyre do te kene perballje ligjore.

Ndersa per ata qe u shqetesuan njesoj si une dhe besojne te e verteta ime, dua ti Falenderoj pa fund!